Якщо одна його частина зачепить іншу, то це спровокує ланцюгову реакцію, яка знищує всі супутники і зонді.
Вчені розповіли, що зараз на орбіті Землі розташовується близько 7 200 тонн різного космічного сміття. Гарвардський астроном Джонатан Макдауелл заявляє, що пуски ракет і зондів США залишили за собою 3 200 тон сміття. Росії і СРСР належить 1 700 тонн, а ще 900 і 450 тонн – Європі та Китаю. Інші країни доставили на орбіту в загальній сумі тільки 950 тонн.
Вченим також вдалося підрахувати, скільки на земну орбіту потрапило рукотворних об’єктів, чиє становище відомо NASA і іншим світовим космічним агентствам. Виявляється, що їх всього 18 000. В цей же час дослідники не розпізнали більше 170 мільйонів невідомих об’єктів на орбіті.
Дональд Кесслер, один з учених NASA 1978 року, заявляв, що якщо хоча б одна частка сміття зіткнеться з іншою, то це викличе цілу ланцюгову реакцію. Вона в кінцевому підсумку знищити супутники, які працюють не тільки на висоті МКС, але і набагато вище.
За словами сучасних астрономів, космічне сміття в одному і тому ж місці не розташовується. Він поступово заходити в атмосферу Землі і згорає там. Приміром, тільки в минулому році на нашу планету впав 75 тонн сміття.
Однак варто зазначити, що щорічно приблизно 100 тонн, або на 2 відсотки, на земній орбіті зростає кількість космічного сміття.