Саме на цю тему 12 квітня в Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла тематична лінійка, присвячена Міжнародному дню польоту людини в космос.
12 квітня 2018 року виповнюється 57 років з дня, коли стартував перший у світі космічний корабель «Восток», пілотований першою людиною-космонавтом Юрієм Олексійовичем Гагаріним. Ця подія схвилювала весь світ.
Проте на лінійці йшла мова про тих, хто зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної космонавтики — українських вчених, конструкторів, винахідників, космонавтів.
Зібрати відомості про українських космонавтів — справа нелегка. Досі мало відомі або зовсім невідомі імена деяких космонавтів, котрі загинули, виконуючи службові обов'язки на землі і в космосі. Діти з захопленням слухали про українських героїв космосу. Протягом дня учні мали змогу переглянути відеофрагменти «Перший політ людини у космос», «Політ у космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка», «Українська космічна Одісея». З цікавістю розглядали діти і стендові матеріали про розвиток космічної галузі.
Учні зрозуміли, що окреслені основні напрями робіт у космосі пов'язані із потребами військових, створенням сучасних систем засобів зв'язку, відпрацюванням технологій роботи у космосі на орбітальних космічних станціях і дослідженнями планет Сонячної системи. Проте космос ще приховує від нас безліч невідомого. Та немає такої таємниці, яку б не подолали людський розум, людська праця. Настане час — і земляни освоюватимуть нові планети. А поки що сміливі і наукові пошуки та випробування тривають.
|